Věda a výzkum

16. října 2023

Byl zahájen 18. ročník talentového programu L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě

NESKRÝVEJTE VÁŠEŇ PRO VĚDU a registrujte se do 18. ročníku prestižního programu L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě!

Máte titul Ph.D. z oblasti fyzikálních věd, formálních věd, technických věd a technologií, věd o živé přírodě či chemických věd? Pokud vám zároveň není více než čtyřicet let, máte šanci se svým výzkumným projektem vyhrát 18. ročník talentového programu L‘Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě. Program se v České republice zaměřuje na posilování postavení žen v mnoha vědních oborech. Letos bude mezi tři mladé vědkyně rozdělena finanční odměna ve výši 600 000 Kč.

„Program L’ORÉAL-UNESCO Pro ženy ve vědě oceňuje nadějné vědkyně již osmnáctým rokem. Dát stejnou šanci vědkyním, aby projevily svůj plný potenciál a uspěly ve své práci, dává vědě nejlepší šanci uspět při řešení nejnáročnějších problémů, kterým svět čelí,“ říká Brigitte Streller, generální ředitelka L’Oréal Česká republika.

Ve světovém výzkumu a vývoji pracuje pouze něco málo přes 33 procent žen, Česká republika je na tom mezi evropskými zeměmi nejhůře s necelými 28 procenty výzkumnic.

Přihlaste svůj výzkumný projekt do 31. prosince 2023

na adrese www.prozenyvevede.cz

V loňském ročníku L‘Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě uspěly:

Mgr. Michaela Fencková, Ph.D., Přírodovědecká fakulta JČU
Ing. Veronika Vymetálková, Ph.D., Ústav experimentální medicíny AVČR