Významné události fakulty

3. května 2024

Fakultní Thomayerova nemocnice – významná součást výuky studentů 3. LF UK

Společné jednání děkana 3. LF UK, ředitele FTN a přednostů klinik ve Fakultní Thomayerově nemocnici

Ranní společné jednání v zasedacím sále ředitelství FTN

V pondělí 29. dubna se uskutečnilo společné jednání děkana 3. LF UK prof. Petra Widimského s ředitelem FTN doc. Zdeňkem Benešem a přednosty sedmi fakultních pracovišť ve Fakultní Thomayerově nemocnici. Jedna z těchto klinik (Klinika dětské chirurgie a traumatologie 3.LF UK a FTN, přednosta doc. Tomáš Pešl) se podílí na výuce studentů 3. lékařské fakulty již velmi dlouho. Ostatních 6 fakultních pracovišť ve FTN vzniklo v posledních 5 letech přeměnou dosavadních nemocničních oddělení na 5 klinik a 1 ústav:

• Interní klinika 3. LF UK a FTN (přednosta doc. Pavel Kohout)

• Neurologická klinika 3. LF UK a FTN (přednosta prof. Robert Rusina)

• Urologická klinika 3. LF UK a FTN (přednosta prof. Roman Zachoval)

• Ústav patologie a molekulární medicíny 3. LF UK a FTN (přednosta prof. Radoslav Matěj)

• Klinika revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a FTN (přednosta as. Tom Philipp)

• Klinika hrudní chirurgie 3. LF UK a FTN (přednostka as. Alice Tašková)

Při ranním společném jednání shrnuli ředitel FTN, děkan 3.LF a náměstkyně ředitele RNDr. Jitka Soukupová celkové pohledy na dosavadní spolupráci FTN se 3.LF UK. Obě strany vyjádřily spokojenost s dosavadní spoluprací a přání ji nadále prohlubovat. Děkan tlumočil kladná hodnocení studentů na výuku ve FTN a vyjádřil připravenost fakulty podporovat rozvoj vědeckých aktivit ve FTN včetně doktorského studia.

V průběhu dne pak děkan postupně navštívil všech 6 fakultních klinik a 1 fakultní ústav ve FTN, kde si prohlédl nové moderní provozy (sál pro robotickou chirurgii s přístrojem da Vinci, komplexní vybavení pro pokročilé formy rehabilitace, nově rekonstruovaná lůžková oddělení a jednotky intenzivní péče aj.). Program byl na závěr odpoledne zakončen procházkou v jarně rozkvetlém areálu nemocnice mezi zde žijícími muflony.

S přednostou Urologické kliniky u robota

S přednostkou Kliniky hrudní chirurgie a jejím zástupcem doc. Hytychem

S přednostou Neurologické kliniky

S přednostou Kliniky revmatologie a rehabilitace a vedoucí fyzioterapeutkou Mgr. Hlinovskou