Pracovníci SVI poskytují základní knihovnické a bibliografické služby v souladu s výpůjčním řádem podle platné registrace a kategorizace uživatelů.
https://www.lf3.cuni.cz/3LFSVI-12.html
prezenční výpůjčky (pouze v knihovně),
absenční výpůjčky (mimo prostory knihovny),
meziknihovní výpůjční služba – aktivní a pasivní (MVS) – vypůjčení dokumentů a kopie článků z jiných knihoven (pro zaměstnance 3. LF UK a aktivní postgraduální studenty) či jiným knihovnám v ČR .
zprostředkování mezinárodní meziknihovní výpůjční služby (MMVS) – vypůjčení dokumentů a kopie článků z jiných knihoven ze zahraničí - pro zaměstnance 3. LF UK a aktivní postgraduální studenty
Rešeršní služby se poskytují z elektronických databází dostupných v knihovně nebo přístupných na internetu, z tištěných zdrojů a informačních pomůcek nebo zprostředkovaně z bází dat z jiných institucí. Rozsah rešeršních a referenčních služeb a event. jejich zpoplatnění je stanoven uživatelskou kategorií čtenáře. Do rešeršních a referenčních služeb se zahrnuje:
základní poradenská služba - informace o katalozích, bázích, fondech a využívání SVI a provozu SVI
bibliograficko-informační služba - informace bibliografického a faktografického charakteru, např. sestavování rešerší, zjišťování nově vydávaných titulů z různých oborů, vyhledávání relevantních zdrojů
lokačně-informační služba - zjišťování a informace o dostupnosti dokumentů.
Konzultační a poradenské služby se poskytují všem uživatelům všech kategorií bez rozdílu dle individuálních potřeb a požadavků. Uspořádání speciálních odborných školení, kurzů může být zpoplatněno.
Do elektronických služeb SVI se řadí zejména:
zajišťování přístupu do elektronických informačních zdrojů (EIZ) – databáze, e-journals, e-books v rozsahu IP adres sítě 3. LF v souladu s licenčními podmínkami
elektronické zpracování fondu SVI a výpůjčního protokolu
www přístup do katalogu SVI, včetně přístupu k uživatelským výpůjčním účtům
elektronické objednávky služeb
SVI zprostředkovává službu vzdáleného přístupu uživatelů k elektronickým informačním zdrojům i z počítačů mimo síť 3. LF, prostřednictvím portálu EZ Proxy Ústavu výpočetní techniky UK. Vzdálený přístup je umožněn pouze fakultním zaměstnancům a studentům 3. LF.
Přístup ke zdrojům pomocí vzdáleného přístupu se vždy řídí licenčními podmínkami a smlouvami s příslušnými vydavateli (poskytovateli).
Uživatelé jsou povinni i při tomto typu zpřístupnění zamezit zneužití elektronických dokumentů ve smyslu autorského zákona č. 121/2000 Sb. a pozdějších předpisů, tzn. mohou využít informace pouze pro svou osobní potřebu a nepřipustit další šíření dokumentu v jakékoli podobě.
Ediční služby spočívají ve vydávání interního zpravodaje Vita Nostra Servis, vydávání časopisu Vita Nostra Revue a jejich distribuce, vydávání učebních textů, monografií v nakladatelství Karolinum.
Prostřednictvím webových stránek SVI informuje o službách, zdrojích a propaguje práci SVI.
Vybraní pracovníci SVI mohou poskytnout i specializované informační služby, zvláště pro členy akademické obce, dle jejich individuálních potřeb a požadavků - kontaktujte vedoucí SVI. Některé z těchto služrb mohou být zpoplatněny.
školení a konzultace v oblasti informačních technologií, práce s PC
školení a konzultace v oblasti informačních systémů, používaných na UK a 3. LF
školení a konzultace pro oblast zpracování a vyhledávání informací, elektronických zdrojů, způsoby citování dokumentů, získání separátů, atp.
profesionální analytickou a rozborovou činnost v oblasti vědeckých informací - např. hodnocení publikací, zpracování podkladů k atestacím studia, zpracování H-index, citovanost , zjištění IF
zajištění ISBN a ISSN v rámci edičních aktivit
instruktáž pro vydavatele časopisu - povinnosti vyplývající z tiskového zákona
a další specializované služby podle zakázky - limitace časovými možnostmi pracovníků