Významné události fakulty

6. května 2024

Interaktivní výuka oftalmologie na 3. LF UK

Výuka oftalmologie je atraktivní všude, ale na naší fakultě se již tradičně těší velkému zájmu. Kromě povinných praktik v 5. ročníku studia medicíny si tu kolegové zlepšují zručnost i v dobrovolných workshopech. Nezúčastněného možná překvapí pracoviště s mikroskopy na stolech, v jejichž okulárech uvidí vlastní oko. Tedy ne tak docela. Šibalsky na něj hledí vepřová očka, jen mrknout. Student k nim hned usedne a tu jim zašívá otvor v rohovce, který před tím incizí vytvořil, tam odsaje čočku s kataraktou a implantuje novou. Jen nepustit ze zřetele miniaturní šití. Stačí malá nepozornost a už ho ani na stole nikdo nenajde. Tak je jemné. Vše probíhá pod dohledem odborných asistentů a lektorů v čele s MUDr. Zbyňkem Straňákem a pod vedením pana přednosty doc. Studeného. Členům týmu patří velký dík za jejich entuziasmus, nadšení a motivaci. Moderní medicína má různé podoby a tahle je zaručeně jedna z nich.

3. lékařská fakulta

Ruská 87, 100 00 Praha 10

IČO: 00216208, DIČ: CZ00216208

Další kontakty a bankovní spojení