Referát pro administraci výměnného programu Erasmus+

Dobrovolná registrace občanů ČR při cestách do zahraničí

Milé studentky, milí studenti, vzhledem ke zhoršené bezpečnostní situaci Vám při cestách do zahraničí (nejen přes program Erasmus) doporučujeme využít aplikaci Ministerstva zahraničních věcí pro Dobrovolnou registraci občanů ČR při cestách do zahraničí, https://drozd.mzv.cz.

Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje účinně organizovat pomoc českým občanům, kteří poskytnou na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí. Poskytnuté informace slouží Ministerstvu zahraničních věcí k poskytování rychlé pomoci občanům v nouzi a účinně organizovat pomoc v případě přírodních katastrof i sociálních nepokojů. Systém umožňuje rozesílání hromadných e-mailů a SMS všem zaregistrovaným osobám, které se v daném cizím státě nacházejí, a tím jim poskytovat důležité informace nebo je včas varovat před hrozícím nebezpečím.

Děkujeme za pochopení a přejeme klidný pobyt v zahraničí.

Za kancelář Erasmus+

MUDr. Jana Dáňová, Ph.D.