• Média

Tiskové zprávy a vyjádření

Cesty stárnutí

Stárnutím prochází každý jedinec, rodiny, obce i celá společnost. Stárnutí má své pozitivní i obtížné stránky, nese s sebou nespočet nových výzev. Na některé z nich se snaží najít optimální řešení odborníci z nejrůznějších oborů.

„Snažíme se najít nové cesty, které by seniorům umožnily zůstat v kontaktu nejen s jejich nejbližší rodinou, ale i s prostředím, kde jsou zvyklí a nevyčleňovali se tak ze společnosti“, říká PhDr. Hana Štěpánková, Ph.D., předsedkyně vědeckého výboru.

Konference Stárnutí 2016 je určena pro výměnu poznatků akademických pracovníků a post­gra­duál­ních studentů, kteří se zabývají otázkami spojenými s prodlužováním lidského života a stárnutím společnosti.

„Cílem setkání je především přehled a výměna zkušeností odborníků, kteří se problematice stárnutí věnují v praxi“, vysvětluje Štěpánková.

Sociální robotek Paro
V letošním roce se můžete seznámit například s výsledky nových metod komunikace seniorů prostřednictvím informačních technologií, či se studiemi psychosociálních aspektů stárnutí.  Zpestřením programu budou prezentace sociálního robotka Paro a chronobiologické fototerapie.

„V rámci soutěže Alzheimer nadačního fondu budou odměněny čtyři nejlepší originální příspěvky na téma související s Alzheimerovou nemocí či téma příbuzné prezentované na konferenci Stárnutí 2016“, dodává Štěpánková.

Třetí ročník mezioborové studentské vědecké konference Stárnutí 2016 je pořádán s podporou 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a koná se ve dnech 21. – 22. října 2016 v prostorách 3. lékařské fakulty.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Kontakt:

PhDr. Hana Štěpánková, Ph.D., email: ,