• Média

Tiskové zprávy a vyjádření

18. července 2016

Studenti medicíny a mladí lékaři pomáhají hudbou dětem a seniorům!

Evropský orchestr a sbor studentů medicíny představí na dvou benefičních koncertech skladby Antonína Dvořáka: Symfonii č. 5 a Mši D - dur, „Lužanská“.

Každoročně se sjíždí z celé Evropy přibližně 80 studentů a mladých lékařů s láskou k hudbě do jednoho vybraného města, aby v něm pod vedením zkušeného dirigenta vytvořili symfonický orchestr a sbor.

Letos je na řadě Praha, kde budou od 21. do 28. 7. 2016 pod taktovkou zkušeného českého dirigenta Lukáše Prchala a slavné německé sbormistryně Anny-Kathariny Kalmbach pilně zkoušet náročný repertoár.

Po týdnu tvrdé práce představí Evropský orchestr a sbor studentů medicíny/ European Medical Students‘ Orchestra and Choir publiku na dvou benefičních koncertech dvě zásadní skladby českého skladatele Antonína Dvořáka a to: Symfonii č. 5 a Mši D - dur, „Lužanská“.

První benefiční koncert se koná 29. 7. 2016 v 19 hod v kostele Svatého Salvátora v Praze, druhý hned den po té 30. 7. 2016 v Besedním domě v Brně. Výtěžek z obou koncertů poputuje na konto organizace Zdravotní klaun o.p.s., která zajišťuje návštěvy dětských a geriatrických pacientů v nemocnicích a léčebnách.

Tradice dobročinného projektu European Medical Student´s Orchestra and Choir sahá do roku 1993, jeho minulé ročníky se konaly například v Londýně, Barceloně, ​​Lublani, Stockholmu, Budapešti. Organizace letošního “českého ročníku” konajícího se v Praze a Brně se ujali absolventi 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Záštitu nad projektem letos převzali rektor Univerzity Karlovy, pan prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc. MBA., děkan 3. lékařské fakulty UK, pan prof. MUDr. Michal Anděl, Csc., ministr zdravotnictví, pan MUDr. Svatopluk Němeček, MBA a primátor města Brna, pan Ing. Petr Vokřál.

Kontakt pro média, informace:

MUDr. Klára Procházková, T: 732 834 428, E:

MUDr. Adéla Veselá, T: 774 949 278

18. 7. 2016