• Média

Tiskové zprávy a vyjádření

5. května 2016

Studentská vědecká konference 2016

Každoročně se na půdě 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy koná Studentská vědecká konference (SVK). „Konference je veřejnou prezentací studentských prací vzniklých v rámci jejich studentské vědecké aktivity (v případě pregraduálních studentů) a prezentací dílčích výsledků doktorandů v průběhu jejich postgraduálního studia,”tříká koordinátorka akce prof. MUDr. Romana Šlamberová, Ph.D.

Uskuteční se 10. května v prostorách 3. LF. Již tradičně bude zahájena v Syllabově posluchárně, ale pak se účastníci rozejdou do poslucháren i k posterům rozmístěným ve foyer hlavní budovy fakulty. V letošním roce se přihlásilo celkem 70 studentů magisterského studia i doktorandů a bakalářů.

„Vedle přednášek a posterových prezentací studentů se nám podařilo zajistit velice poutavé přednašeče z řad pedagogů a hostů. Jako čestného hosta uvítáme hned po zahájení v 10 hodin prof. RNDr. Jana Černého, Ph.D., významného českého imunologa a vedoucího Katedry buněčné biologie Přírodovědecké fakulty UK. Jsem přesvědčena, že jeho přednáška nazvaná In vivo veritas –estudium procesů v živých buňkách zaujme nejen studenty, ale i akademické pracovníky,“ láká prof. Šlamberová.

Druhou z přednášek, na kterou je obyčejně zván někdo z mladších významných pedagogů, bude mít doc. MUDr. František Duška, Ph.D., nově jmenovaný přednosta Kliniky anesteziologie a resuscitace, který se po několika letech v Nottinghamu vrátil zpět na svou Alma Mater. Přednáška, která zazní od 12.45 hodin opět v Syllabově posluchárně, má poutavý název Evidence-based medicine: Jak ji číst a jak ji brát v klinické praxi vážně?

Součástí konference jsou i hodnotné ceny, které získají studenti za nejlepší vědecké práce. „Vedle finančních ocenění nejlepších prezentací vyhlásíme podobně jako loni soutěž o cenu diváka, ve které mohou návštěvníci konference hlasovat o nejlepší práci. Následně budou jejich lístky slosovány. Vítěz divácké soutěže i vylosovaný hlasující divák obdrží atraktivní ocenění,“ dodává prof. Šlamberová. Rovněž děkan udělí cenu, osobně vybere přednášku či poster, který ho nejvíce zaujal, a to bez ohledu na hodnocení odbornými komisemi.

Podobně jako v loňském roce se i letos chystá workshop. Studenti nižších ročníků se dozví o možnostech, jak se věnovat vědě na fakultě. Úvodní slovo pronese proděkan pro podporu výzkumu prof. MUDr. Tomáš Kozák, Ph.D. Studenti pak budou moci diskutovat se zkušenými a oblíbenými školiteli Studentské vědecké aktivity na naší fakultě.

Konferenci ukončí společenský večer ve Studentském klubu Celetná, kde děkan předá diplomy a šeky vítězům jednotlivých sekcí.

Podrobné informace naleznete na http://www.lf3.cuni.cz/3LF-797.html

prof. MUDr. Romana Šlamberová, Ph.D., email:

Mgr. Simona Skořepová: mobil 777 077 881, email: simona.skorepova@lf3.cuni.cz

Tisková zpráva publikována dne 5. 5. 2016