Věda a výzkum

18. května 2015

Vyhlášení 2. veřejné soutěže AZV na léta 2016 - 2019

Ministerstvo zdravotnictví (dále jen „MZ“) vyhlásilo dne 15. 05. 2015 v souladu se zákonem č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací), ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon“)

Jednostupňovou veřejnou soutěž

o účelovou podporu MZ na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje naplňujících Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu a vývoje na léta 2015 – 2022 (dále jen „Program“). Předpokládané termíny:

• zahájení řešení vybraných projektů je 1. dubna 2016 (s ohledem na skutečné datum podpisu smluv),

• ukončení řešení projektů nejpozději do 31. 12. 2019,

• předpokládaná délka trvání řešení projektů je 45 měsíců.

Podmínky soutěže

Předmět soutěže

Účelová podpora MZ je určena na řešení projektů aplikovaného výzkumu a vývoje, tj. projektů řešených za účelem získání nových poznatků směrovaných ke specifickému, předem stanovenému praktickému cíli s danou aplikací výsledků ve zdravotnictví. Podrobné uvedení cílů a očekávaných přínosů je uvedeno v Programu. Žádosti o účelovou podporu MZ (dále jen „žádost“), zasílané uchazeči na předepsaných elektronických formulářích, musí naplňovat vyhlášený Program MZ, resp. přispívat k řešení problémů zdravotnictví.

Poskytnutí účelové podpory

Způsob poskytování účelové podpory se řídí Doporučeným postupem při poskytování podpory výzkumu a vývoje z veřejných prostředků podle zákona, zveřejněným na http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=881 a § 10 zákona.

Kritéria hodnocení

Kritérii hodnocení žádostí jsou: cíle projektu a jejich soulad s cíli Programu, návrh způsobu řešení, návrh výstupů řešení, odborná úroveň řešitelského týmu, připravenost/vybavenost pracoviště uchazeče, zahraniční spolupráce uchazeče, posouzení předchozí spolupráce uchazeče s MZ a přiměřenost finančních požadavků. Hodnocení odborné úrovně návrhů projektů zajistí orgány Agentury pro zdravotnický výzkum ČR, která je organizační složkou státu v přímé působnosti MZ.

Soutěžní lhůta

Období, ve kterém je možné podávat žádosti, začíná dnem následujícím po dni vyhlášení veřejné soutěže v Obchodním věstníku, tj. 16. 05. 2015 a končí dnem 30. 06. 2015 (do 23:59 hod.) včetně.

Hodnotící lhůta

Je lhůtou, ve které MZ zajistí hodnocení žádostí a rozhodne o jejich financování. Začíná dne 01. 07. 2015 a končí dne 24. 02. 2016, kdy MZ na internetové adrese http://www.mzcr.cz/Odbornik/obsah/verejna-soutez-2016-2019_3255_3.html vyhlásí rozhodnutí o udělení/zamítnutí účelové podpory MZ v této soutěži.

Zadávací dokumentace

Podrobné podklady a informace nezbytné pro zpracování a podání žádostí, podmínky způsobilosti uchazečů, požadavky na její prokázání a způsob hodnocení žádostí jsou podrobněji popsány v zadávací dokumentaci.

Způsob podávání žádostí

Formuláře žádosti jsou dostupné výhradně v internetové on-line aplikaci vytvořené Grantovou agenturou České republiky k tomuto účelu (dále jen „aplikace“). Žádost musí být vyplněna a konvertována do formátu PDF podle návodu obsaženého v aplikaci. Žádost včetně příloh musí být podána prostřednictvím informačního systému datových schránek nejpozději posledního dne soutěžní lhůty. Žádosti na předepsaných elektronických formulářích doručte prostřednictvím datové schránky s ID: ntq92qs (organizační složky státu Grantová agentura České republiky, Evropská 2589/33b, 160 00 Praha 6). Každá žádost musí být předložena v samostatné datové zprávě s označením předmětu „AZV – návrh projektu VES 2016 “. Žádosti doručené po termínu (viz výše) nebudou do vyhlášené veřejné soutěže přijaty.

Administrace předkládání žádostí

Administrace předkládání žádostí o účelovou podporu MZ na řešení projektů zdravotnického výzkumu na léta 2016 – 2019 na 3. LF UK

Etická komise + odborná komise - ochrana pokusných zvířat

Vyjádření etické komise 3. LF UK bude vystaveno po předložení popisu projektu a to elektronicky na e-mail předsedovi komise. Návrh předkládejte v dostatečném časovém předstihu nejpozději však do 5. června 2015. Vyjádření etické komise musí být předloženo vždy, je-li součástí projektu poskytování zdravotní péče.

Vyjádření odborné komise na ochranu pokusných zvířat bude vystaveno po předložení popisu projektu a to elektronicky na e-mail předsedovi komise. Návrh předkládejte v dostatečném časovém předstihu nejpozději však do 5. června 2015. Vyjádření komise pro ochranu pokusných zvířat musí být předloženo vždy, je-li součástí projektu experimentální práce se zvířaty.

Způsob doručení, místo a doba podávání Žádostí

Pro urychlení komunikace, oprav projektové žádosti apod. je možné v aplikaci GRIS přidat Jaromíra Chlapce jako „Project Accountant“ Username „VAVCHLAPEC“. Žádosti podávané podle vyhlášených podmínek této veřejné soutěže a zadávací dokumentace se podávají do oddělení administrativy vědy a výzkumu v elektronické podobě ve formátu PDF na e-mail , Kveta.Lanska@lf3.cuni.cz - a to nejpozději do 18. června 2015 do 12.00 hod. Po kontrole proděkanem pro podporu výzkumu a oddělením VaV, PaM a EO budou navrhovatelé požádáni o případné opravy a dodání kompletních žádostí nejpozději do 26. června 2015 do 12,00 hod. v elektronické podobě ve formátu PDF včetně všech povinných příloh.

Oddělení adm. VaV odešle projekty přes datovou schránku (ISDS). Doklady k prokázání způsobilosti (i za spolupříjemce) k řešení navrhovaného programového projektu v rozsahu § 18 zák. č. 130/2002 Sb., bude předkládat za 3. LF UK oddělení administrativy vědy a výzkumu v jednom vyhotovení s tím, že je doplní seznamem názvů navrhovaných projektů, ke kterým se vztahují.

prof. MUDr. Tomáš Kozák, Ph.D.

proděkan pro podporu výzkumu

Jaromír Chlapec