Archiv tiskových zpráv 3. LF UK

4. listopadu 2014

3. lékařská fakulta na největším festivalu vědy a techniky v České republice

Expozicí zaměřenou na čtyři stěžejní témata významná medicíny – kardiologii, diabetologii, psychotické onemocnění a globální nebezpečí virových onemocnění  –se festivalu „Dotkni se vědy“ účastní 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, opakovaně nejlépe hodnocená medicínská vysoká škola v České republice (žebříček Hospodářských novin).

Třetí lékařská fakulta se představí výstavou v samém centru festivalu v budově Akademie věd v Praze na Národní třídě 3 ve dnech 8. a 9. listopadu, jejíž součástí budou přednášky předních odborníků – diabetologa prof. MUDr. Michala Anděla, CSc., psychiatra prof. MUDr. Cyrila Höschla, DrSc., FRCPsych, kardiologů doc. MUDr. Petra Touška, Ph.D a MUDr. Viktora Kočky, Ph.D a epidemiologa doc. MUDr. Alexander Martin Čelka, CSc. Návštěvníci si kromě expozice s interaktivními prvky budou moci shlédnout hrané i dokumentární filmy s lékařskou tematikou a divadelní skeče studentů fakulty.

„Cílem naší účasti na festivalu Dotkni se vědy není jen ‚být při tom‘,“ říká proděkanka 3. LF UK prof. MUDr. Lucie Bankovská, PhD., „ale ukázat vynikající vědecké výsledky, kterých naše fakulta dosahuje. A také přirozeně přivést co nejvíc středoškoláků k rozhodnutí právě na naší škole studovat.“

Už 14. ročník Týdne vědy a techniky, festivalu přednášek, výstav, dnů otevřených dveří a interaktivních prezentací se koná v prvních dvou týdnech listopadu na 50 místech Česka.

Mgr. Simona Skořepová: mobil 777 077 881, email:

prof. MUDr. Lucie Bankovská Motlová, PhD., email:

Tisková zpráva publikována dne 4. 11. 2014

Poslední změna: 21. únor 2018 15:37