Archiv tiskových zpráv 3. LF UK

20. května 2015

Na 3. lékařské fakultě o proběhla Studentská vědecká konference 2015

Každoroční Studenská vědecká konference (SVK), která se konala 19.května na 3.lékařské fakultě, potěšila všechny účastníky svou rozmanitostí a profesionálním přístupem studentů ke svým vybraným tématům.

Soutěžilo se v několika sekcích a ve foyeru bylo prezentováno 52 posterů.

Letošní novinkou byla cena diváka, ve které sami návštěvníci rozhodli  o nejlepší práci konference a byla také udělena cena děkana.

Ceny vítězům byli předány ve večerních hodinách v prostorách Studentského klubu Celetná.

Velké pozornosti se těšila přednáška Moderní molekulární metody a souputníci našich těl, kterou přednesl čestný host konference pan prof. RNDr. Julius Lukeš, CSc., známý a uznávaný český parazitolog. „Existují skupiny bakterií, které jsou nějak spojovány s obezitou. Obézní lidé mají zvýšené procento určitého typu bakterií, zatímco jiné bakterie jsou spojovány se štíhlostí. Dovedete si představit, co tato informace udělá s farmaceutickými firmami?“ uvedl prof. Julius Lukeš o sekvenování lidského mikrobiomu.

„Letošní studentská konference byla úspěšná a ráda bych poděkovala jednak studentům, kteří se podíleli na přípravě, ale i účastníkům a divákům konference za hojnou účast . Gratuluji vítězům a těšíme se na Vás opět za rok“ říká koordinátorka akce prof. MUDr. Romana Šlamberová, Ph.D.

Zpráva o Studentské vědecké konferenci 2015

Detailní zpráva o proběhlé konferenci a o výsledcích je dostupná na adrese http://www.lf3.cuni.cz/3LF-209.html

Fotografie z konference jsou dostupné ve fotogalerii fakultního facebooku

Tisková zpráva byla zveřejněna 21. 5. 2015