26. března 2015

Norská velvyslankyně navštívila 3. lékařskou fakultu

Z leva Siri Ellen Sletner, prof. Kozák, prof. Anděl
Dne 25. 3. 2015 navštívila velvyslankyně Norského království paní Siri Ellen Sletner 3. lékařskou fakultu, kde se setkala s vedením fakulty a s norskými studenty, kteří tvoří jednu z největších cizojazyčných komunit na Univerzitě Karlově. V současné době na 3. lékařské fakultě UK studuje sto deset norských studentů a zapojují se do řady charitativních i vzdělávacích akcí fakulty mimo rámec běžné výuky.

Paní velvyslankyni přivítal děkan 3. LF prof. MUDr. Michal Anděl, CSc. a norský pěvecký sbor A Patella, který si mimo jiné připravil i českou píseň Mezi horami.

Velvyslankyně promluvila především o dlouhodobé tradici vzájemných vztahů v oblasti vzdělávání mezi Norským královstvím a Českou republikou a o možnostech dotačních programů s různým zaměřením. Poděkovala za srdečné přijetí a vyjádřila podporu další oboustranné spolupráci.

V závěru proběhla neformální diskuze ve vestibulu fakulty, kde studenti nabídli malé pohoštění včetně teplých vaflí.

Další fotografie z návštěvy naleznete ve fotogalerii.