19. března 2015

Úspěch studenta 6. ročníku Matěje Patzelta na kongresu LIMSC

Ve dnech 11. – 15. 3. 2015 se student šestého ročníku naší fakulty Matěj Patzelt zúčastnil mezinárodního studentského vědeckého kongresu v Leidenu v Nizozemí (9th Leiden International Medical Students Conference). V konkurenci více než 220 přednesených prací obsadil výborné 2. místo s prací „Usefulness of Micro-CT in Morphology“ (Školitelka: MUDr. Jana Mrzílková).

„Rozhodně se jedná o největší úspěch moji vědecké práce. Oproti Istanbulu bylo v Leidenu třikrát více prezentovaných prací a i jejich kvalita byla výrazně větší. Obsadit na takto velké konferenci 2. místo a porazit tolik skvělých přednášejících je úžasný pocit, zvlášť když se jednalo o moji poslední studentskou vědeckou konferenci. Velký dík patří všem ze Specializované laboratoře experimentálního zobrazování a samozřejmě fakultě, která mi umožnila do Leidenu vyjet.“ Říká k úspěchu Matěj Patzelt.

Konference v Leidenu se koná jednou za dva roky a patří mezi největší studentské konference na světě. Letos se jí zúčastnili studenti z 38 zemí celého světa. Jak už je na těchto konferencích zvykem, kromě studentských přednášek proběhly také zvané přednášky významných vědců z Nizozemí, stejně tak zajímavé workshopy - návštěva 7-Tesla MRI, praktika na laparoskopických trenažérech, praktické použití navigačních systémů v medicíně a mnoho dalšího. Součástí konference byl také bohatý social program.

K úspěchu gratulujeme a přejeme další významné vědecké úspěchy!