10. února 2015

Vita Nostra Revue 4/2014

Poslední Vita nostra revue roku 2014 se vrací k podzimním připomínkám dvojitého jubilea 17. listopadu. Přináší projevy rektora UK T. Zimy a předsedy Hlávkovy Nadace V. Pavlíčka na slavnosti v Karolinu, informuje o shromáždění na Albertově za účasti čtyř prezidentů a v ukázkách z knihy Truchlivé vzpomínky na rok 1939 pak vysvětluje okolnosoti a význam vzniku Mezinárodního dne studentstva. Návrat svobody před 25 lety reflektuje také anketa o pravdě a lásce stejně jako proslov děkana prof. Anděla k novým doktorandům. Dočtete se rovněž o tom, jak před 3. LF UK studenti zasadili a poté pan  děkan zalil Lípu svobody a kdo dostal pamětní listy. Z dalších materiálů upozorňujeme ještě na zprávy o volbách na fakultě, o studentské konferenci o stárnutí a o vědeckém setkání na Blatné. Bez povšimnutí byste neměli nechat ani příspěvek prorektora UK prof. J. Konvalinky o vědě, pavědě a optimismu, ani dvě zajímavé přednášky – M. Váchy o hodnotách ve výuce mediků a J. Veise o přetržitosti českých dějin.